Posted by admin | January - 15 - 2018 | Comments Off

Podróżowanie samochodem po Polsce

Chociaż ceny paliwa nie są zbytnio niskie, a do tego krajowe drogi ciągle nie należą do ogólnie bardzo dobrych, to wcale nie jest powiedziane, że zwiedzanie Polski za pomocą samochodu jest złym pomysłem. Przecież można wymienić dużo ładnych miast oraz miasteczek albo tysiące zabytków, atrakcji turystycznych…
Jeśli w grę wchodzi samochodowe zwiedzanie Polski, na dobry początek warto przede wszystkim ustalić jakąś trasę. Zakładając, iż wyruszamy z Warszawy, warto na początek zajechać na Mazury. Należy jasno przyznać, że przykładowo dwa dni w Rynie to prawdziwym strzał w dziesiątkę.
Mazury są fantastyczne, ale trzeba wyruszyć dalej – a może Sopot? W zasadzie jedyną wadą naszego morza jest to, iż jest raczej zimne. Jednak to chyba jedyna wada. W końcu nadmorskie plaże są bardzo ładne. Co potem? Warto zajechać do Gdańska, bo to jedno z najpiękniejszych miast w kraju. Kilka godzin samochodem od stolicy Pomorza mieści się niemniej urokliwe miasto, mianowicie Toruń. Potem warto kierować się na południe – dwa dni w Krakowie to absolutne minimum. Nawet takie osoby, które już były w Krakowie, powinny jak najbardziej powtórzyć wycieczkę. Z byłej stolicy Polski warto udać się choćby do Zakopanego, czyli stolicy polskich gór… To przykładowy plan podróży po kraju; można być pewnym jednego – warto poznawać Polskę.

Podobne wpisy:

Comments are closed.